AZİZE’NİN GÜNLÜĞÜ 10

Spread the love
Reklamlar

AZİZE’NİN GÜNLÜĞÜ 10

Annemle birlikte cumartesi pazarında dolaşırken Mahir’in annesi Sevim teyze ile karşılaşmıştık. Annem ve Sevim teyze sanki haftanın üç, dört günü görüşmüyorlarmış gibi sarılıp öpüştükten sonra  Azizeceğim canım benim seninle de uzun süredir görüşemiyorduk, seni gördüğüme çok sevindim dedi ve samimi sarılmasıyla beni de sımsıkı kucakladı. Konuşmama fırsat vermeden Mahire de söylüyorum ama bir türlü denk gelmiyor. Onun için bu hafta müsait olduğunda mutlaka seni bir akşam yemeğimizde görmek istiyoruz diyerek emrivaki yaptı ve Pazar alışverişimiz Sevim teyzeyle birlikte sonlandı.

            Bu hafta da elle tutulmayacak saçma işleri bitirmekle geçmişti stajım. Bu durum gittikçe canımı sıkıyordu. Bu duruma acilen bir çözüm bulmam gerekiyordu. Çünkü neredeyse stajı yarılamıştık ama ben bir hastanın bile dişine dokunamamıştım. Çarşamba günü mesaim bittikten sonra babamla birlikte eve gitmedim. Çünkü okula gidip bu zamana kadar yaptıklarımız hakkında rapor vermemiz gerekiyordu. Keyifli bir vapur yolculuğundan sonra okula varıp danışmanım olan profesör doktor Azami Pektaş Hocamın odasına yöneldim. Hocayı odasında bulabildiğime çok sevinmiştim. Azami Hoca sürekli kendini yenileyen bir hocaydı. Bu yüzden sürekli seminerlere katılırdı. Her yönden kendini geliştirmeyi sever ve bize de hayatta hiç yapmayacağınız şeyleri bile öğrenmeye çalışmamız konusunda öğütler verirdi. Hayatta insanların başına her şey gelebilir bu yüzden şimdi yapmasak bile ileride herhangi bir konuda işimize yarayabileceği için sürekli öğrenmeye açık olmamızı isterdi ve sıkıntımız her ne olursa olsun bizimle ilgilenmeyi severdi.

Kapıyı tıklatıp içerden gelebilirsiniz sesini duyduktan sonra odaya girdim.
Merhaba hocam. Nasılsınız?

Aaa Azizeciğim ! Seni görmek ne güzel. Gel otur şöyle.  Anlat bakalım hayat nasıl gidiyor?

Azami hocanın böyle sıcak konuşması her zaman bir arkadaşımla konuşuyormuşum hissini verirdi bana. Buna dayanarak ve gerçekten bir yardıma ihtiyacım olduğu için direkt açtım konuyu.

Teşekkür ederim hocam. Ben de sizi gördüğüme çok mutlu oldum. Hayat güzel ama bu aralar fazla sorun çıkartıyor. Buraya stajım hakkında rapor vermeye gelmiştim, sorun da bununla ilgili. Şöyle ki biliyorsunuz babam diş hekimi ve ben de stajımı babamın yanında yapıyorum. Staj dönemi boyunca kendimi geliştirip öğrendiklerimi bolca pekiştirebileceğim bir zaman geçireceğimi zannetmiştim. Fakat kendimi geliştirmekten çok, yerimde sayıyorum hatta bazı şeyleri unuttuğumu düşünüyorum. Çünkü stajım boyunca sekreterin yanında hasta kayıtlarını tutup arşivlemek ve nadiren gelen hastaları karşılamak dışında hiçbir faaliyette bulundurulmadım. Bu olayda ki rahatsızlığımı dile getirdim ancak babamın bu zamana kadar görmediğim yönleriyle karşılaştım. Üstelik sözlüm Mahir de babamın yanında stajını yapıyor lakin böyle bir durum onun için söz konusu değil. O gerçek bir diş hekimliği stajı yapıyor. Bense galiba sekreterlik üzerine bir staj yapıyorum.

Azizeciğim böyle bir durum yaşamana üzüldüm. Acaba aile arasında bir sıkıntı mı yaşadınız? Aslında böyle şeylerin işe yansıtılması hiç profesyonel değil. Baban da uzun süredir bu işlerle meşgul bir insan bunları biliyordur ama orta da bir sorun olduğu kesin gibi gözüküyor.

Bende bunun için sizinle konuşmak istedim hocam. Uzun zaman düşündüm bir çıkış yolu bulamadım. Acaba babamla konuşabilir misiniz? En azından stajımı boşa geçirerek zaman kaybetmiş olmam.

Bu olayın ailevi bir durum olduğunu düşünüyorum Azizeciğim. Fakat hiçbir öğrencimin de -özellikle böyle senin gibi bilgiye meraklı olanları- öğrenmekten alıkonulmasına izin veremem. Randevu defterime bir bakalım.

Haftaya Çarşamba boş görünüyor. Buraya adresini bırakırsan öğleden sonra iki gibi uğrayabilirim.

Beni gerçekten dinlediğiniz için teşekkür ederim hocam.

            Azami hocanın yanından ayrıldıktan sonra eve uğrayıp dün akşam sardığım sigara börekleriyle birlikte Mahirlere doğru tekrar yola çıkmıştım. Benim için yorucu bir gün olmuştu ve tek istediğim odamda yeni aldığım Eduardo Mendoza’nın Büyülü Mezarın Sırrı kitabını okumaktı.

YAZAR: TUĞBA (GÜNEŞ)

UYARI: ŞİİRLERİM VE HER TÜRDEN YAZDIĞIM YAZILARIM TELİF HAKKINA SAHİPTİR. HEPSİ ÜZERİME KAYITLIDIR VE HER HAKKI SAKLIDIR. HERHANGİ BİR ÇALINTI DURUMUNDA İŞLEM BAŞLATILICAKTIR!

 

  BİZ YAZARLARA DESTEK (HAYIRSEVERLİK)

  IŞIKLAR SAÇAN GELECEĞİN DİZELERİDİR BİR RESSAMIN FIRÇA VURUŞLARI GİBİ VEYA BİR ŞAİRİN PUNTOLARI SATIR SATIR İŞLEMESİ GİBİ ASLINDA HERZAMAN O ANIN O DUYGUNUN O ZAMANIN SANATIDIR ŞİİR BÜTÜN FORMÜLLER ZAMANA DAYANIYORSA O ZAMAN BÜTÜN EVRENİ GÜZELLEŞTİREN ŞİİRDİR ASLINDA YAZAR-ŞAİR: TAYFUR BOZKURT

  $5.00

  bir hayattır gelip geçer….

   

  38.42373427.142826